W ideę nigdy nie zwątpiłem i w ideę nigdy nie zwątpię. Jestem pewny, że system w jakim egzystuje państwo polskie jest jednym z najgorszych systemów politycznych, ustrojowych na świecie. A w ideę nigdy nie zwątpiłem i nie zwątpię. Nigdy nie zwątpię w Ojczyznę i w Polaków.

Zebranie 100 tys. podpisów to jest strasznie trudna sprawa, w sytuacji, kiedy nie posiada się struktur ani pieniędzy, kiedy na początku jeszcze część mediów była nieprzychylnie nastawiona do mojego kandydowania. Ale duch się budzi.

Interesuje mnie każdy, kto uważa, że priorytetem jest zmiana ustroju państwa i przywrócenie państwa obywatelom. Nie interesują mnie światopoglądy, nie interesuje mnie jakiś koloryt. Interesuje mnie jak największy masowy ruch, który zażąda państwa dla obywateli, który rozwali te partiokratyczne klany.

Red. Maciej Wąsowicz rozmawiał z Pawłem Kukizem w programie „Gość poranka” w TVP Info 20 marca br.

Dyskusja - 2 Komentarzy
 1. on

  10. Kwi 2015,  godz. 03:22

  Wprowadzenie JOW bez innych zmian ustrojowych to czysta utopia. W przypadku rozdrobnienia Sejmu w wyniku wejścia do niego dużej ilości niezależnych kandydatów nie będzie można powołać Rządu, a w przypadku wejścia kandydatów rekomendowanych przez obecne partie niczego to nie zmieni, gdyż dalej będą powstawać zgniłe koalicje i obecny stan będzie istniał nadal. Walka tylko o same JOW to jak walka Don Kichota z wiatrakami. Dużo bezsensownego szumu o nic.

  Odpowiedz

 2. Ewaw

  22. Mar 2015,  godz. 23:30

  Podziwiam Pana Kukiza! Wspaniałe potrafi dyskutować z dziennikarzami. A jego przesłanie jest ratunkiem dla naszego umęczonego narodu.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.