/Konsekwencje polityczne ordynacji większościowych – wykład prof. Marka Kamińskiego

Konsekwencje polityczne ordynacji większościowych – wykład prof. Marka Kamińskiego

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wykładzie pt.: Konsekwencje polityczne ordynacji większościowych, który poprowadzi profesor Marek Kamiński z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

W swoim wykładzie profesor Marek Kamiński koncentruje się na omówieniu różnych metod głosowania, najważniejszych spodziewanych pozytywnych konsekwencji wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych oraz potencjalnych problemów, które występują w USA oraz sposobach ich zapobiegania przez odpowiednie skonstruowanie ordynacji wyborczej.

Wykład odbędzie się 22 maja 2016 r. (niedziela) o godzinie 14.00, w Krajowym Biurze Ruchu JOW we Wrocławiu, przy ul. Białoskórniczej 3/1

Konsekwencje polityczne ordynacji większościowych

Prof. Marek Kamiński – W latach 80-tych studiował socjologię i matematykę na Uniwersytecie Warszawskim, kierując jednocześnie wydawnictwem podziemnym STOP. W 1985 roku spędził 5 miesięcy w aresztach śledczych na Białołęce i na Rakowieckiej (na tej podstawie napisał książkę „Gry więzienne”).

Doktorat obronił na Uniwersytecie Marylandzkim w College Park z nauk politycznych. Wykładał m. in. na Oxfordzie, Berkeley, Caltech, Uniwersytecie Nowojorskim, London School of Economics, UCLA.

Obecnie jest profesorem nauk politycznych i ekonomii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine gdzie kieruję programem doktoranckim z nauk politycznych. Jego główne zainteresowania badawcze to matematyczne modele głosowania.

765 wyświetlen