Wcześniejsze wybory powinny się odbyć, ale dopiero po zmianach w ordynacji wyborczej – ogłosił w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, wcześniejsze wybory powinny być uczciwe, „a mamy rząd, który jest nieuczciwy i każdy mógł to ostatnio zobaczyć i usłyszeć”.

A my pytamy o jakie zmiany w ordynacji chodzi?

Artykuł Edyty Bieńczak pt. Afera podsłuchowa. Kaczyński: Potrzebne są wcześniejsze, ale uczciwe wybory opublikowany na www.rmf24.pl 21 czerwca 2014

Czytaj więcej na: http://www.rmf24.pl/

Dyskusja - 7 Komentarzy
 1. bisnetus

  16. Gru 2014,  godz. 01:09

  PS. Ciągle mam trudności z używaniem forum. Do odwrócenia kolejności komentarzy nie mogę się przyzwyczaić, te zadania matematyczne są jakieś pokręcone, link „odpowiedź” nie reaguje, albo reaguje na dole ekranu.

  Odpowiedz

 2. bisnetus

  16. Gru 2014,  godz. 01:07

  @Jerzy Gieysztor

  Bardzo słuszna uwaga. Układ mataczy i zwodzi wskazując na „fałszowanie” tam gdzie go nie ma. To te psudo-partyjki z PiS-em i PO na czele są właściwym fałszem. Głosy „nieważne” w wyborach do Sejmiku to były w 70-80% głosy bardzo ważne i mówiły, że „wam parszywym psudo-partyjkom już dziękujemy i was nie chcemy”.

  To oczywiście „Układowi” partyjniacko-medialnych nomenklatur, które zaprowadziły w Polsce dyktaturę się ani trochę nie podoba. Stąd to mataczenie i zwodzenie w ostatnich tygodniach.

  Odpowiedz

 3. Jerzy Gieysztor

  15. Gru 2014,  godz. 06:22

  Jan Sposób. Żeby dostrzec obłudę J.Kaczyńskiego zgłaszającego infantylne postulaty zmian w ordynacji wyborczej, trzeba nieć elementarną wiedzę o mechanizmach zachowań wywoływanych przez konkretną ordynację wyborczą i elementarną zdolność do analitycznego myślenia. A te warunki spełnia tylko niezbyt wielka liczba naszych Rodaków ( Jaka ? – nie wiemy ). Natomiast trud szerszego dotarcia do świadomości większej liczby współobywateli, z tymi elementarnymi dobrami umysłowymi, spoczywa na każdym, kto je posiada i jest patriotą. Tak nam dopomóż Bóg.

  Odpowiedz

 4. Łukasz Bień

  10. Gru 2014,  godz. 19:48

  @ Paweł Kawarski
  Wiem, ale jednak PO nie odcina się od tego, a przecież też partią wodzowską jest. Pytanie tylko, czy mniej niż PiS, czy też nie.

  Odpowiedz

 5. Pawel Kawarski

  08. Gru 2014,  godz. 13:02

  @ Łukasz Bień
  to proste: w JOW wódz nie może jednoosobowo wskazać kandydatów na posłów i traci nad posłami kontrolę, a na to żaden wódz, nawet tak genialny jak Kaczyński, nie może sobie pozwolić
  ponadto, zwycięstwo PiS (lub PO) w JOW to pozory, gdyż partia startująca w JOW nawet jeśli będzie się tak nazywała, to z w/w przyczyn będzie „partią nowego typu” funkcjonującą na innych zasadach, i nasi lokalni geniusze doskonale zdają sobie z tego sprawę

  Odpowiedz

 6. Łukasz Bień

  05. Gru 2014,  godz. 10:02

  @ Jan Sposób
  Powiedzmy, że Kaczyński chce korekty tego, co mamy teraz. Nie pojmuję uporu PiS w sprawie JOW, przecież w obecnych warunkach to jest dla nich największa szansa na zwycięstwo z bezwzględną większością mandatów. Bo co z tego, jeśli zdobędą najwięcej głosów?
  Ja w ogóle obawiam się za rok sytuacji patowej – gdyby PiS wygrał wybory do Sejmu, a PO do Senatu. To jest całkiem realne.

  Odpowiedz

 7. Jan Sposób

  04. Gru 2014,  godz. 22:53

  Pan Prezes wspiera inicjatywę zmiany Ordynacji Wyborczej, ale uwaga: „Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach. Domagamy się takiej zmiany ordynacji wyborczej, która w radykalny sposób ograniczy możliwość fałszowania wyborów – podsumował Kaczyński”. Ludzie!!!!, czy Wy dostrzegacie tę obłudę. Czy najważniejsze jest w tej całej aferze to, że ludzie w komisjach wyborczych nie potrafią liczyć głosów? A po cholerę są progi wyborcze, uprzywilejowanie partii w zgłaszaniu list, po co i komu potrzebne niesamowite ilości głosów poparcia do zgłoszenia listy kandydatów do wyborów. Dlaczego partie mogą wybory przeprowadzać za pieniądze podatnika, komitety niezależne za własne pieniądze? Dlaczego poseł nie odpowiada przed wyborcami, dlaczego musi stosować się do dyscypliny partyjnej podczas głosowanie w Sejmie, dlaczego posłowie zasiadają w organach władzy wykonawczej – wbrew zasadzie rozdziału władz? Jaruś, nie rób z ludzi idiotów, ze chcecie zmiany ordynacji wyborczej. Dla kogo ten kit?

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.