/JOWy to solidna podstawa państwa!

JOWy to solidna podstawa państwa!

Wielu obywateli, niezależnie od ich wieku, miejsca zamieszkania czy wykonywanej pracy, jest niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy w Polsce. Owo niezadowolenie jaskrawo ujawniło się w trakcie wyborów prezydenckich i najprawdopodobniej jeszcze wyraźniej zostanie zamanifestowane w nadchodzących wyborach parlamentarnych na jesieni. Przyczyny rozczarowania i rozżalenia są różne, ale posiadają jeden wspólny mianownik: niska jakość klasy politycznej w naszym kraju i jej konsekwencje (inercja decyzyjna oraz praktyczna niemożność dokonywania jakichkolwiek konstruktywnych zmian).

Naturalnie, różne grupy wyborców oczekują rozmaitych zmian, czując się (nierzadko słusznie) skrzywdzonymi przez dzisiejszy system polityczno-społeczny. Aby jednak móc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, potrzebny jest mocny fundament, czyli coś, co sprawić może, że pożądane zmiany w różnych dziedzinach życia staną się możliwe. Tym fundamentem jest właśnie idea JOW. Redefiniuje ona całkowicie dotychczasowy układ partyjny kraju sprawiając, że zwykli wyborcy (obywatele) otrzymują rzeczywisty wpływ na decyzje podejmowane przez wybranych przez nich polityków.

Szkolne powiedzenie głosi, że nie można powiedzieć „B” zanim nie powie się „A”. JOWy to właśnie owo symboliczne „A”, od którego mogą się zacząć wszystkie istotne reformy w naszym kraju – te, których oczekuje zdecydowana większość niezadowolonego społeczeństwa. Dając szansę JOWow, dajemy szansę głębokim zmianom w Polsce. Dajemy szansę samym sobie.

Karol Tyszka – serwis kraJOWy

1 199 wyświetlen