30 marca 2011 o godzinie 11.20 w sali 448 Sądu Rejonowego dla Warszawy – Śródmieścia (Marszałkowska 82) zostanie wydany werdykt w sprawie skargi na odmowę prokuratury wszczęcia śledztwa w sprawie zniszczenia NASZYCH podpisów pod żądaniem referendum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyskusja - 2 Komentarzy
 1. Jan Sadowski

  31. Mar 2011,  godz. 01:49

  Niestety zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (artykuły 60–63) wniosek o referendum z podpisami 500 000 obywateli nie zobowiązuje Sejmu do przeprowadzenia referendum… Jednak Sejm MUSI przynajmniej rozpatrzyć ten wniosek. Wniosek ten jest zatem tak czy siak jedynie wskazówką dla Sejmu, który może ale nie musi się do niego przychylić. Jednakże równocześnie zgodnie z tą ustawą Sejm MUSI rozpatrzyć ten wniosek (choć równocześnie ta nie podaje w jakim terminie powinno nastąpić rozpatrzenie- oto jakie mamy prawo w Polsce…). Przewiduję że interwencja Strasburga nakaże Sejmowi ROZPATRZENIE wniosku lub załatanie luk w prawie referendalnym, ponieważ złożony wniosek 750 000 obywateli w ogóle nie został rozpatrzony przez Sejm z tego co wiem. Wydaje się więc że Strasburg zasugeruje poprawę prawa w tej kwestii, ale czy wykaże się jakąś mocniejszą czynnością jak nakaz dostosowania zapisów konstytucji czy też nakaz zwołania referendum? Laikowi prawnemu bardzo trudno przewidzieć CO ZROBI STRASBURG?

  Odpowiedz

 2. Jerzy Przystawa

  30. Mar 2011,  godz. 23:11

  Na dzisiejszej rozprawie (30 marca), w której wzięli udział członkowie Zarzadu Stowarzyszenia Jerzy Przystawa i Remigiusz Zarzycki (inne osoby zostały zmuszone do opuszczenia sali rozpraw) Sąd Rejonowy oddalił zażalenie Stowarzyszenia, uznając, ze zniszczenie podpisów pod wnioskiem o referendum nie stanowiło czynu zabronionego prawem. Postanowienie jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu. Sędzia odczytała długie uzasadnienie tego postanowienia. Czytała szybko i cicho, tak że niewiele z tego do mnie dotarło.

  Jerzy Przystawa

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.