/„JOW do Sejmu – możliwe rozwiązania i ich skutki” – Warszawa, 5.08.2015

„JOW do Sejmu – możliwe rozwiązania i ich skutki” – Warszawa, 5.08.2015

Poseł John Godson z Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego i Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych zapraszają na Konferencję pt. „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze do Sejmu – możliwe rozwiązania i ich skutki”.

Konferencja odbędzie się w środę, 5 sierpnia br., w godzinach od 15.30 do 17.30 w Sali Konferencyjnej w Nowym Domu Poselskim przy ul. Senackiej 1 w Warszawie. Będzie transmitowana na żywo na  sejm.gov.pl, z prawej strony pod kalendarzem trzeba kliknąć ikonkę iTV Sejm i wejść na „dzisiejsze transmisje”. Potem będzie można zobaczyć konferencję w nagraniach archiwalnych.


Program konferencji:

1. Prof. Tomasz KaźmierskiJednomandatowe Okręgi Wyborcze w Wielkiej Brytanii i możliwość przeniesienia brytyjskich rozwiązań na polski grunt. JOW-y w Australii i we Francji – 40 min.
2. Dr Wojciech Błasiak Niemiecka ordynacja mieszana i konsekwencje jej wprowadzenia w Polsce – 25 min.
3. Adwokat Lidia BagińskaSkutki prawne referendum w sprawie JOW – 15 min.
4. Pytania i odpowiedzi – 40 min.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy wysyłać na adres: chrs@chrs.pl, podając imię, nazwisko oraz e-mail. Do Domu Poselskiego będą mogły wejść tylko osoby zgłoszone wcześniej i za okazaniem dowodu osobistego. Prosimy o przybycie 30 min. przed rozpoczęciem konferencji.

Prelegenci:
Prof. Tomasz Kaźmierski – elektronik, nauczyciel akademicki, profesor Uniwersytetu Southampton w Wielkiej Brytanii, współpracownik Ruchu JOW od 1994 r.
Dr Wojciech Błasiak – ekonomista i socjolog, dr nauk społecznych niezależny naukowiec i publicysta, poseł II kadencji, działacz Ruchu JOW
Adwokat Lidia Bagińska – były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, nauczyciel akademicki, wykładowca w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, ekspert prawny komisji sejmowych w tym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, autorka wielu publikacji z zakresu prawa

1 411 wyświetlen