/Dr Wojciech Błasiak: Naszym zadaniem jest pójście do referendum i wygranie tego referendum!

Dr Wojciech Błasiak: Naszym zadaniem jest pójście do referendum i wygranie tego referendum!

Ruch, który reprezentuję i ruchy, które popierają postulat Pawła Kukiza, nie są nastawione na wybory parlamentarne. Naszym bezpośrednim zadaniem jest wygranie referendum 6 września br. To jest nasze główne zadanie. Na tym się koncentrujemy.

W tej chwili zbieramy aktywistów, którzy pójdą namawiać ludzi do głosownia w referendum. Mamy już ich ponad 30 tys., no i zbieramy „wdowi grosz” czyli pieniądze, żeby to sfinansować. My nie mamy pieniędzy. Nie tak, jak Leszek Miller, który dostanie pieniądze z budżetu państwa i który zadeklarował, że będzie namawiał ludzi, żeby nie pójść na to referendum. Na koniec ubiegłego tygodnia zebraliśmy ponad 60 tys. złotych, to jest niewielka suma, bo zbieramy po 20 czy 30 złotych.

Kukiz w samo południe1
Grafika wykonana przez Pracownię Graficzną JOW

Naszym najważniejszym zadaniem, w tej chwili, jest pójście do referendum i wygranie tego referendum. Dalej będzie prawdopodobnie tak, że to referendum niczego nie rozstrzygnie, ponieważ pytanie zostało sformułowane tak, że nawet gdyby frekwencja przekroczyła 50% z „TAK”, to klasa polityczna, która boi się 460 okręgów jednomandatowych, jak diabeł święconej wody, zrobi wszystko, tak jak to zresztą było we Włoszech, żeby wprowadzić ordynację mieszaną, może jeszcze w wersji niemieckiej, w każdym razie „zmłynkować” cały ten postulat. Dlatego trzeba będzie pilnować dalej.

I sądzę, że będziemy namawiać Pawła Kukiza, żeby stworzył duży ruch obywatelski, który wystartuje w jesiennych wyborach, ale to już w wyniku tego, co się będzie dziać na scenie politycznej i tego jak przebiegnie referendum, jaki będzie jego wynik, czego się będziemy obawiać (….).

Chcemy maksymalnie zmobilizować społeczeństwo i doprowadzić do tego, żeby ta fala mobilizacji politycznej, którą wywołał Kukiz, nie opadła.

Zobacz: „Błasiak: nas nie interesują wybory, my chcemy wygrać referendum” – Wirtualna Polska, program „Dzieje się na żywo”, 2.06.2015 r.

2 660 wyświetlen