/Debata oksfordzka na temat JOW – Warszawa, 8.06.2015

Debata oksfordzka na temat JOW – Warszawa, 8.06.2015

Koło Naukowe Studentów Politologii UKSW zaprasza na debatę oksfordzką pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami wprowadzenia JOW-ów. Debata odbędzie się 8 czerwca br. w Instytucie Politologii UKSW w Warszawie, w auli 104 (bud. 23, ul. Wóycickiego 1/3), w godzinach 14.30-17.15.

6 września 2015 roku odbędzie się w Polsce referendum. Jedno z pytań dotyczyć będzie kwestii Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Polacy odpowiedzą, czy są za wprowadzeniem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

W I turze wyborów prezydenckich Paweł Kukiz uzyskał prawie 21% poparcia, czym zszokował niemal wszystkich komentatorów oraz całą scenę polityczną. Jego sztandarowym postulatem wyborczym było wprowadzenie 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu.

Koło Naukowe Studentów Politologii UKSW wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym postanowiło zorganizować debatę oksfordzką pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami wprowadzenia JOW w wyborach do Sejmu. Zdaniem organizatorów w obecnym dyskursie medialnym brakuje merytorycznej debaty na temat JOW. Dyskusja ma na celu wymianę argumentów tak, aby wszyscy zainteresowani mogli wyrobić sobie zdanie o tej kwestii.

debata_oksfordzka_8.06.2015

W związku z powyższym KNSP zaprasza w poniedziałek, 8 czerwca br., na debatę oksfordzką do auli 104 (bud. 23) w godzinach 14.30-17.15. Naprzeciw siebie usiądą: p. Wojciech Kaźmierczak – prezes Stowarzyszenia JOW i dr hab. Zdzisław Ilski z Politechniki Wrocławskiej (jako zwolennicy JOW) oraz dr Piotr Zakrzewski z Instytutu Politologii UKSW i dr Marek Jarentowski z IP UKSW (jako przeciwnicy JOW). Debatę poprowadzi red. Łukasz Warzecha.

Teza debaty: Należy wprowadzić 460 JOW do Sejmu RP, posłów wybierać zwykłą większością głosów, z równą dla wszystkich swobodą kandydowania.

Po dyskusji przewidziano czas na pytania od publiczności.

Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/889235007801314/

1 464 wyświetlen