/Co z JOW-ami do Sejmu?

Co z JOW-ami do Sejmu?

15 listopada br., po półrocznym okresie pasywności zebrał się Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, któremu przewodniczy Paweł Kukiz. Ruch Kukiza wydał w związku z tym oświadczenie z informacją, że Zespół Parlamentarny opracuje projekt nowego Kodeksu Wyborczego wprowadzający ordynację jednomandatową w miastach na prawach powiatu oraz w wyborach do rad powiatów i sejmików wojewódzkich.

Nie rozumiemy tego. Przecież na ulotkach i bilbordach w kampanii wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15 widniało hasło „460 JOW” w wyborach do Sejmu. Chodzi o Sejm, bo bez reformy prawa wyborczego do Sejmu, czyli uruchomienia mechanizmu pozytywnej selekcji reprezentantów stanowiących prawo w państwie oraz równocześnie skutecznego mechanizmu kontroli posłów przez wyborców, żadna inna reforma się nie powiedzie.

Nie sposób więc znowu nie powtórzyć pytania, dlaczego posłowie, którzy weszli do Sejmu z listy KWW Kukiz’15 w tej fundamentalnej dla dalszych losów Rzeczypospolitej sprawie nadal niewiele konkretnego robią.

W dalszym ciągu oświadczenia Ruchu Kukiza czytamy, że „główne media nie były tym zainteresowane i w TV cisza jak makiem zasiał”. Zwracamy uwagę, że byłoby tej ciszy znacznie mniej, gdyby występujący w TV, prawie codziennie, posłowie Ruchu Kukiza wykonali apel Ruchu JOW z 5 września br. skierowany do nich i za każdym razem, kiedy są na antenie, przypominali na czym polega postulat 460 JOW, z którym szli do wyborów i dlaczego jest on taki ważny.

https://www.facebook.com/KlubPoselskiKukiz15/posts/543238962545026

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 181 wyświetlen