Wszystkich zainteresowanych w tworzeniu Ruchu JOW zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 20 maja 2015, początek o godz. 18.00, do Krajowego Biura Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW przy ul. Białoskórniczej 3/1 we Wrocławiu.

Szczególnie zależy nam na działaczach z Wrocławia i okolic.

Na spotkaniu omówimy nasze wspólne działania i pomysły w zorganizowaniu tego wielkiego przedsięwzięcia.

Poszukujemy przede wszystkim osób, które chcą pomóc w wielu działaniach, a także wolontariuszy.

Pomysły i kreatywność mile widziana.

kontakt: karol.maluchnik@ruchjow.pl

https://ruchjow.pl/#/
http://kukiz.org/

About Karol Maluchnik

społecznik, członek sztabu Pawła Kukiza, koordynator wolontariatu Ruchu JOW, odpowiedzialny za budowanie struktur i poszukiwanie rąk do pracy na rzecz JOW; e-mail: karol.maluchnik@ruchjow.pl

Dyskusja - 23 Komentarzy
 1. Krzysztof

  10. Cze 2015,  godz. 09:30

  A co z Lublinem. Koniec z PIS i PO. Od tylu lat rozdają karty. A przecież są to ludzie z byłego skompromitowanego AWS. Partyjniactwo kolesiostwo itp. Skończyć z tym. Żadnych polityków. Pokażmy im że mamy już dosyć tego.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

 2. Grześ

  30. maja 2015,  godz. 17:12

  A Ja Wam Powiem Tak…POLACY!!!
  Wszyscy forumowicze tzw patryjoci,Nie ma co gadac tylko rękawy zakasać i tworzyc regionalne struktury,Jesli tego od zaraz od teraz nie zaczniemy robić za kilka dni może godzin Ruch przestanie istnieć i bedzie to partia tak jak inne tyle tylko że nowa z nowymi ludzi ale dalej układy będą sie liczyc a nie dobro naszej Polski nas , naszych dzieci i wnuków.Mam 34 lata ,posiadam małą firmę która kolportuje ulotki na pomorzu dokładnie w Gdańsku/trójmieście i okolicach.Potrzebuje materiałów ,ulotek żeby tworzyć struktury A ja te materiały za własne pieniądze i moimi ludzmi rozprowadze do skrzynekdla mieszkańców pomorza Polaków, i wy też tak róbcie bo żeby było dobrze w tym kraju nad wisłą musimy Wszyscy coś od siebie dać ,Pamiętajcie samo nie przyjdzie! Koniec Gadania Początek Działania!

  Odpowiedz

 3. Grześ

  30. maja 2015,  godz. 17:10

  A Ja Wam Powiem Tak…
  Wszyscy forumowicze tzw patryjoci,Nie ma co gadac tylko rękawy zakasać i tworzyc regionalne struktury,Jesli tego od zaraz od teraz nie zaczniemy robić za kilka dni może godzin Ruch przestanie istnieć i bedzie to partia tak jak inne tyle tylko że nowa z nowymi ludzi ale dalej układy będą sie liczyc a nie dobro naszej Polski nas , naszych dzieci i wnuków.Mam 34 lata ,posiadam małą firmę która kolportuje ulotki na pomorzu dokładnie w Gdańsku/trójmieście i okolicach.Potrzebuje materiałów ,ulotek żeby tworzyć struktury A ja te materiały za własne pieniądze i moimi ludzmi rozprowadze do skrzynekdla mieszkańców pomorza Polaków, i wy też tak róbcie bo żeby było dobrze w tym kraju nad wisłą musimy Wszyscy coś od siebie dać ,Pamiętajcie samo nie przyjdzie! Koniec Gadania Początek Działania! Pozdrawiam Polaków Patryjotów!

  Odpowiedz

 4. Maciej Lesicki

  23. maja 2015,  godz. 16:54

  Spłodzone sobotnim popołudniem. Nie wiem czy się spodoba, ale z pownością nie zaszkodzi 🙂
  Pozdrawiam całą Polskę. Walczymy Paweł!!!

  Odpowiedz

 5. Mariusz

  21. maja 2015,  godz. 23:10

  Witam,

  kiedy następne spotkanie? Niestety moja praca nie pozwoliła mi przybyć a chcę wziąć czynny udział w tworzeniu JOWów.

  Pozdrawiam
  Wrocław / Turek woj. Wielkopolskie

  Odpowiedz

 6. Wojciech

  21. maja 2015,  godz. 09:22

  Witam Bielsko- Biała Szczyrk Buczkowice Jaworzno potwierdzają gotowość do tworzenia i współdziałania w ruchu Pawła, Jesteśmy całym sercem. Pozdrawiamy

  Odpowiedz

  • Michał

   24. Lip 2015,  godz. 00:42

   Witam można na maila jakieś kontakty do ludzi w Jaworzna? Działajmy

   Odpowiedz

 7. Bartosz

  20. maja 2015,  godz. 18:18

  WItam,mam pytanie czy mogę otrzymać mail bezpośredni do pana Pawła Kukiza? nie chcę póki co posługiwać się szpiegującym facebookiem? a mam parę pytań odnośnie jego stosunku do umów śmieciowych, co jest dla mnie ważnym czynnikiem decydującym o moim zaangażowaniu w zbieraniu jego ruchu poparcia

  Odpowiedz

 8. miro23

  20. maja 2015,  godz. 10:52

  Witam wszystkich boJOWników

  czy oprócz dzisiejszego spotkania we Wrocławiu i planowanego w czerwcu w Lubinie planowane są spotkania organizacyjne w terenie?

  Mam 53 lata, mieszkam w Świerklańcu, pow. tarnogórski , woj. śląskie

  Pozdrawiam serdecznie zwyciężymy.
  https://www.facebook.com/groups/1074925559188273/

  Odpowiedz

 9. robert

  20. maja 2015,  godz. 08:57

  Płock i okolice są gotowe na budowę Ruchu JOW, jestem piewcą tej pięknej ideii w tej okolicy jednak nie dam rady pojawić się na spotkaniu ze względu na pracę więc czekam na dalsze kroki i spotkania w regionach, jestem gotowy do pomocy w naszym regionie

  Odpowiedz

 10. Paweł

  19. maja 2015,  godz. 19:59

  Witajcie …tu Pułtusk Północno Wschodnie Mazowsze nazywam sie Paweł Jakowicki jestem organizatorem propagatorem ideii JOW w regionie i nie dojedziemy do Wrocławia jutro na godz 18.00 obowiązki nie pozwalaja ale mam pytanie czy to spotkanie jest elementem konstruktywnej akcji Pawła Kukiza i pocżatkuje szereg spotkań przed spotkaniem organizacyjnym w Lubinie w czerwcu … 10 maja w Lubinie Paweł wspominał o czerwu. Prosze o info na email lub telefon ….Pozdrawiam Paweł Jakowicki 697 388 163

  Odpowiedz

 11. Grzegorz Osowski

  18. maja 2015,  godz. 13:31

  Jest faktem że po to aby zdobyć władzę trzeba stworzyć ogólnopolską organizację wielkości partii politycznej.
  Wejście w strukturę partyjną narzucaną przez logikę obecnie obowiązującego systemu wyborczego było by samobójstwem a zarazem zdradą ludzi i ideałów.
  Dlatego naszą drogą powinno być hasło; JOW NATYCHMIAST!
  JOW NATYCHMIAST czyli od razu I natychmiast PRAWDZIWA DEMOKRACJA we wszystkim co robimy, a przede wszystkim w Ruchu Obywatelskim (partii) który budujemy. Nasza organizacja musi opierać się na większościowych , prawdziwie demokratycznych procedurach wyboru kierownictwa, musi być budowana ,,od dołu’’, musi wzorować się na rozwiązaniach stosowanych w partiach z WB i USA. To są podstawy których musimy się trzymać ALE NA STARCIE , kiedy zapewne trudno będzie o solidne czyli z licznym udziałem obywateli, prawybory myślę że trzeba zarezerwować drugie miejsca na listach dla ,,pełnomocników wyborczych’’, dla tych którzy wykazali się zbierając podpisy.
  Oczywiście Paweł Kukiz uzyskał tę władzę a zarazem obowiązek pełnienia funkcji przywódcy i arbitra. On powinien zdecydować o nazwie naszego ruchu i on do tej nazwy powinien mieć , przez kilka pierwszych lat, wyłączne prawa. Myślę że jest to konieczne na wypadek gdyby doszło do ,,wrogiego przejęcia’’.

  Odpowiedz

 12. bisnetus

  18. maja 2015,  godz. 07:28

  @BoJOWnik
  To są ważne sprawy, ale ja bym się nie czepiał konkretnych nazwisk na zasadzie negacji, bo to jest zawsze destruktywne. Natomiast gdy się tworzy ruch należy tworzyć i proponować zasady na jakich ruch ma się opierać. I te zasady należy uzgodnić. Tworzenie list w ewentualnych wyborach do Sejmu powinno w sposób szczególny takim zasadom podlegać. Więc lepiej składać propozycje takich zasad i poddać je pod dyskusje niż prowokować na samym początku personalne spory i kłótnie.

  Ja od dawna optuję za tym, że w prawdziwie demokratycznych i obywatelskich ruchach listy kandydatów powinny powstawać w procesie prawyborów a przynajmniej konkursów na jasnych zasadach.

  W ramach tych procesów powinny być wykształcone minimalne wymagania wobec kandydatów, zasady pełnej transparentności kandydatów, zasada otwartości w prawyborach i konkursach, zasada oddolności i autonomii struktur terenowych no i precyzyjne zasady przeprowadzania prawyborów lub konkursów.

  Natomiast koncepcja list „kolesi” skompilowanych nie wiadomo gdzie jest w zasadzie zabijaniem tego ruch na samym wstępie.. Kolejnej mafijki politycznej w systemie „mafiokracji” nie potrzebujemy. Mam nadzieję, że inicjatorzy Ruchu to wiedzą i nie zrobią głupich błędów, aczkolwiek wchodzenie do systemu będąc przeciwnikiem systemu jest sprawą naprawdę trudną i pełną pułapek. By nie stracić wiarygodności trzeba zmienić w sposób radykalny paradygmaty i zadbać aby Ruch w sposób żelazny trzymał się charakteru oddolnego i obywatelskiego.

  Odpowiedz

 13. BoJOWnik

  18. maja 2015,  godz. 03:59

  Znam te środowisko niegdyś członków PO i dworu Dutkiewicza i wiem o telefonach i mobilizacji aby zawładnąć czołówkami list. Nie bije w dzwony tylko dla tego, że coś mi się przyśniło. Szkoda Kukiza i naszej ciężkiej pracy. Widzę, że tu wilki w owczej skórze są jednak traktowani jak święte krowy. Na pewno do jesiennych wyborów nie ujawnią swoich prawdziwych zamiarów. Naprawdę to takie trudne aby ich sprawdzić prosząc aby zostali w samorządzie dolnośląskim? Jeszce raz i chyba ostatni piszę, nie bądźcie naiwni. Sprzedajecie naszą wspólną sprawę pozwalając na ustawienie tych kilku nazwisk z Wrocławia w tak silnej pozycji przy Kukizie. Ich wpływ na Pawła jest już początkiem drogi do nowej partii w której trzeba wzajemnie się zwalczać by przetrwać. Czy tego naprawdę chcieliśmy? Czy na Dolnym Śląsku są tylko „sieroty” PO do zagospodarowania?

  Odpowiedz

 14. bisnetus

  17. maja 2015,  godz. 22:20

  Dodam jeszcze uwagę. Wrzuciłem sobie w Googla nazwiska i widzę, że to informacje z lokalnej prasy i z GW. A więc trzeba uważać, bo to może być „urabianie gęby”. We współpracy z ludźmi z samorządów nie widzę nic złego. Wydaje mi się, że właśnie dobrzy bezpartyjni samorządowcy powinni być głównymi interesariuszami i główną siłą ruchu. Oni mają interes, środki i doświadczenie. Ale listy na wybory do Sejmu powinny być układany w sposób demokratyczny, jasny i przede wszystkim autonomiczny, to znaczy każdy okręg wyborczy powinien samodzielnie tworzyć listy według wspólnie ustalonych dla kraju zasad.

  Odpowiedz

 15. bisnetus

  17. maja 2015,  godz. 22:00

  Ciekawe ile prawdy jest w tych ostatnich komentarzach. Jeśli listy są układane w sposób „tradycyjny”, czyli przy zielonym czy czerwonym stoliku, to faktycznie nic z tego nie będzie.

  Ale na razie traktuję te informacje za plotki, których nie będę brał poważnie.

  Odpowiedz

 16. BoJOWnik

  17. maja 2015,  godz. 20:27

  List do Pawła Kukiza

  Drogi Pawle jesteś człowiekiem, który bezgranicznie poświęcił się sprawie. Poniosłeś już wysoką cenę za tą walkę. Ale proszę Cię a nawet błagam przemyśl czy nie należy odsunąć ludzi, którzy w dziwny sposób znaleźli się w naszym otoczeniu. Wiem, że może ekipa Raczyński, Wild itp to ludzie, którym zawdzięczasz dużo w tych ostatnich pięciu minutach przed sukcesem. Jednak osoby, które współpracowały z tymi politykami nie mają żadnych złudzeń, że to politycy z krwi i kości a nie działacze społeczni. Im nie chodzi o nic więcej niż mandat posła a może etat ministra. Paweł jeśli się mylę to zaproponuj im aby swoją „misję” kontynuowali w sejmiku wojewódzkim i jeśli się zgodzą pozostać tylko z mandatem radnego, rezygnując z pierwszego miejsca na listach do parlamentu uznam, że to co słyszałem jest fałszem. Pawle tu chodzi o Polskę, o sprawę, która musi być czysta. Już w okół Ciebie wyrósł dwór składający się z ludzi, którzy idą po władzę a nie naprawiać Polskę. Pawle przysięgałeś! Nie zdradzaj nas minute po złożonej przysiędze.

  Odpowiedz

 17. darek

  17. maja 2015,  godz. 19:22

  Najważniejsze to odciąć się od obecnych polityków, żadnych układów. Rządzą prawdziwi specjaliści i ludzie kompetentni, a nie jak w PSL PO i PIS – jak byli u władzy
  kolesiowo, kuzyn , siostra brata byłej żony itp

  Odpowiedz

 18. ZłamaneSerce

  17. maja 2015,  godz. 18:36

  Co chcemy budować? a raczej ważniejsze pytanie to z kim? Czemu nie powiecie ludziom prawdy, że to już koniec Ruchu a początek partii? Co mają oznaczać te ciche obstawiania pierwsze miejsc na listach na Dolnym Śląsku przez byłych działaczy PO i ludzi Dutkiewicza? Z bólem przyjąłem informację o tych zakulisowych uzgodnieniach. Ja do tego pociągu PO II nie wsiadam. Paweł powiedz, że to nie prawda, że listy na Dolnym Śląsku są już obstawione przez ludzi PO i Dutkiewicza do trzeciego miejsca! Albo powiedz prawdę, że chodzi tylko o zapchanie list dla POpaprańców. Który z tych panów był chociaż raz na marszu JOW w Warszawie?

  Odpowiedz

 19. bisnetus

  17. maja 2015,  godz. 13:52

  Pomysłów to człowiek miałby i setki, ale trudno to tutaj na forum przedstawić. Dlatego poruszę tutaj tylko jeden aspekt. Radziłbym utworzenie jak najszybciej jakiś platform szerszej współpracy nie zapominając również o ludziach z zagranicy. Ludzie siedzący za granicą nie są oczywiście tyle „warci” co ludzie lokalni i muszą liczyć się z ograniczeniami. Raczej ciężko ich wykorzystać do działań w terenie, nie powinni też mieć głosu w sprawach czysto lokalnych (na przykład w wybieraniu delegatów lub kandydatów), ale wielu ma spory potencjał do wykorzystania w sprawach merytorycznych, dzielenia się doświadczeniami i pomysłami, niektórzy mają również utrzymane większe sieci kontaktów na terenie kraju. Na i sympatie dla takiego ruchu są chyba za granicą jeszcze większe niż w kraju.

  To jest ogólny postulat warty myślę zastanowienia podczas organizowania ruchu. Należałoby ten aspekt uwzględnić w planowaniu ruchu i wytworzyć jakiś model współpracy i wciągania ludzi również z zagranicy.

  Kiedyś w ramach pewnego eksperymentu zapisywałem się do partii za granicą. Procedura zapisania się do brytyjskiej partii konserwatywnej zajęła mi około 5 minut. Do niemieckiej CDU trochę dłużej, około 15 minut. Oczywiście drogą internetową. Nikt nie zadawał jakiś głupich pytań, nawet czy jestem obywatelem tego kraju i o miejsce zamieszkania. Natomiast natychmiast były propozycje współpracy w dowolnych sprawach w konkretnych grupach roboczych, wewnętrzne biuletyny informacyjne, adresy, najbliższe kontakty z miejsca zamieszkania (nawet poza granicami danego kraju). Człowiek był niejako wciągany z automatu w wir aktywności.

  Oczywiście nie chcę tutaj porównywać tych bogatych i doświadczonych organizacji z początkującym ruchem, ale chcę wskazać pewien kierunek. Ludzi w zasadzie nie wciągnie chęć zwykłego „należenia” gdziekolwiek. Ludzi najmocniej wciągną możliwości aktywnego działania na przeróżnych szczeblach i polach działalności. Więc już samego początku radziłbym tworzyć różne grupy robocze, później i projekty zadaniowe, na początku nawet w najprostszej formie. Jakieś proste forum dyskusyjne i problemowe na początek wystarczy. Można już zbierać pomysły marketingowe, konsolidować argumentację, tworzyć grupy merytoryczne-programowe w konkretnych sprawach (na przykład projekty ustawy), grupy technologiczne, wewnątrz-organizacyjne, standaryzacyjne a nawet lokalne inicjacyjne komitety wyborcze rekrutujące elektorów i kandydatów. Bez takich grup ruch chyba zgaśnie jak słomiany ogień.

  Odpowiedz

 20. Marcin Molenda

  17. maja 2015,  godz. 10:03

  Kochani.
  Organizujmy się.
  Potwierdzam swoje przybycie z Ziemi Świętokrzyskiej.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.