/Marsz JOW – relacja, informacje w mediach i podziękowania

Marsz JOW – relacja, informacje w mediach i podziękowania

Projekt JEDNOMANDATOWEJ ORDYNACJI WYBORCZEJ został w wczoraj w trakcie IV Marszu o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze przekazany Prezydentowi RP i Sejmowi. Delegację sobotniej demonstracji przyjął w Pałacu Prezydenckim minister Piotr Kownacki Szef Kancelarii Prezydenta RP. W Marszu uczestniczył m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, zwolennik i orędownik wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w Polsce.

Na Marsz przybyli zwolennicy wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych z całego kraju. Wyborcy m.in. z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Nysy, Rzeszowa, Lublina, Gdańska, Koszalina, Poznania oraz Mazowsza i Warszawy manifestowali swoje poparcie dla wprowadzenia jednomandatowego systemu wyborczego w Polsce. W kolorowym pochodzie pełnym flag i transparentów maszerowali z Placu Zamkowego pod Sejm. Towarzyszyły im m.in. sześciometrowy sterowiec z napisem „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze”  oraz studio TV JOW, które na rozmieszczonych na platformie samochodowej monitorach odtwarzało nagrania z wypowiedziami na temat jednomandatowych okręgach wyborczych wybranych w takich wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. (nagrania dostępne w JOW TV)

Przybyłym pod Kolumnę Zygmunta Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia powiedział, że system większościowy oparty o jednomandatowe okręgi wyborcze, to jedyny system, który zapewnia łączność wyborców z ich przedstawicielami i funduje rzeczywistą demokrację. – To taki system, w którym liczą się rzeczywiste osiągnięcia, a nie zasługi wewnątrzpartyjne – dodał jeden z najlepszych najpopularniejszych włodarzy samorządowych w naszym kraju. (zobacz nagranie JOW TV)


 Fotorelację z marszu można obejrzeć tutaj. Wkrótce w JOV TV dostępna będzie także relacja filmowa z marszu autorstwa Pana Krzysztofa Pawlaka.

Informacja o marszu ukazała się m.in. w Telewizji Polskiej. Sprawozdanie zamieściły także inne media, m.in. :

Onet

Interia

RMF FM

WPROST

Gazeta Prawna

TVP

Gazeta Wyborcza

TVP Info

 


PODZIĘKOWANIA

Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu marszu, przede wszystkim wszystkim jego uczestnikom, którzy z naprawdę wielu miejsc Polski przyjechali reprezentować swoje społeczności lokalne i samorządowe.  A także Patronom honorowym Ruchu na rzecz JOW, wójtom, burmistrzom i prezydentom miast na czele z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

Nie sposób wymienić wszystkich, ale szczególne podziękowania na pewno należą się Panu Krzysztofowi Pawlakowi za wielką pracę włożoną w powstanie i rozwój JOW TV oraz Panu Piotrowi Krajewskiemu za pomysł sterowca JOW i jego realizację.

Dziękujemy Pawłowi Drążkowi, Wojtkowi Wójcikowi, Piotrkowi Smoterowi, Piotrkowi Krajewskiemu oraz Bogusi Kaźmierczak za pomoc przy prowadzeniu marszu.

Dziękujemy Adamowi Borowskiemu – Dobrowolskiemu za organizację i prowadzenie platformy z JOW TV.

Dziękujemy Mariuszowi Wisowi, Grzegorzowi Redzie, Witoldowi Dyrce, Piotrkowi Krajewskiemu i Marcinowi Wawrzyniakowi za pomoc i wielkie zaanagażowanie w organizację marszu.

Dziękujemy gorąco wszystkim sponsorom i darczyńcom, bez których wsparcia organizacja marszu w takiej formie byłaby niemożliwa.

Dziękujemy naprawdę szczególnie Niezależnemu Zrzeszeniu Studentów. Pozdrowienia dla Basi Wnęk, Karola Madeja, Roberta Synowca, Pawła Drążka, Krzyśka Kowalczyka, Ani Darochy, Marka Gałkowskiego i Marzeny Banach 🙂

Dziękujemy Ogólnopolskiemu Związkowi Zawodowemu Lekarzy, Stowarzyszeniu KOLIBER i innym organizacjom wspierającycm organizację marszu.

Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem Rady Gminy Kościerzyna oraz jej wójtowi, Panu Waldemarowi Tkaczykowi za przystąpienie Gminy do Stowarzyszenia JOW.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się organizacji marszu i którzy aktywnie wspierają postulat zmiany systemu wyborczego w Polsce. Razem na pewno nam się uda!

w imieniu organizatorów

Remigiusz Zarzycki,
Wojciech Kaźmierczak

 

 

1 825 wyświetlen