/Zakończenie głodówki

Zakończenie głodówki

Szanowny Państwo!

W czwartek 4 września, w 15 dniu głodówki, zasłabłem i pogotowie zabrało mnie do szpitala, gdzie podkarmiono mnie kilkoma kroplówkami. Na szczęście wszystko wróciło do normy. Wobec tego, że mój protest głodowy wyczerpał sie, a także osiągnął większość celów o jakie mi chodziło, w piątek 5 września, po 16 dniach zakończyłem głodówkę.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczciwym dziennikarzom, którzy rzetelnie relacjonowali protest. Szczególne podziękowania przekazuje p. Jackowi Karnowskiemu z "Panoramy", Rafałowi Ziemkiewiczowi ("Rzeczpospolita"), Markowi Świerczowi – "Gazeta Opolska (Polska The Times"), dziennikarzom Polskiego Radia Opole, kolegom – dziennikarzom opolskiej prasy lokalnej, dziennikarzom opolskiego oddziału TVP, portalowi: www.prawica.net.
Dziękuję wszystkim Przyjaciołom, którzy w różnych miejscach i w różny sposób starali się przyjść w sukurs sprawie, o którą walczyłem.
Dziękuję współtowarzyszom protestu – pp. Andrzejowi Sekutowi, Janowi Kołodrubowi, Janowi Rusinkowi i Kazimierzowi Majewskiemu, którzy wraz ze mną w różnych okresach czasu głodowali.
Dziękuję mieszkańcom Nysy, którzy ofiarnie wspierali mnie przynosząc wodę mineralną, uczestnicząc w pikietach i podpisując listy do senatu.
Dziękuję wszystkim osobom, które z całej Polski, a nawet z zagranicy nadsyłały wyrazy poparcia.

Mój protest i Państwa poparcie osiągnął zamierzony cel. Przede wszystkim nie udało się autorom policyjno-prokuratorskiego bezprawia (jak to było wiele razy) zapobiec przedostaniu się informacji o łamaniu prawa poza nasz region. Dziś cała Polska wie o policyjnym bezprawiu w stosunku do p. Dubrawskiego i w stosunku do dziennikarzy "Nowin Nyskich”.

Sprawą zajęła się centralna telewizja, prasa, interpelację złożyli dwaj posłowie PiS z Opolszczyzny pp. Kłosowski i Religa. Mam nadzieję, że wreszcie winni łamania prawa w instytucjach, które powinny stać na jego straży, poniosą konsekwencje.

W trakcie protestu zgłosiło się do mnie wiele osób z Opolszczyzny i z całej Polski z przykładami równie rażącego bezprawia. Na zakończenie protestu głodowego, wspólnie z tymi osobami powołaliśmy Komitet na rzecz Praworządności, który będzie dokumentować bezprawne działania prokuratorów, sędziów, policjantów i urzędników różnych szczebli tolerowane przez wymiar sprawiedliwości.

Będziemy regularnie publikować raport – Czarną księgę polskiego wymiaru sprawiedliwości. W najbliższym czasie zorganizujemy także w Opolu konferencję poświęconą bezprawiu w sadach i prokuraturze.

Raz jeszcze wszystkim serdecznie dziękuję w imieniu własnym i wszystkich, których broniliśmy.

Nysa, 5 września 2008 r.

About Janusz Sanocki

Janusz Sanocki (1954-2020) – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej; dziennikarz. Od 1993 r. redaktor naczelny tygodnika „Nowiny Nyskie”; radny Nysy (1994-2006); burmistrz Nysy (1998-2001); radny powiatu nyskiego (2006-2015). Od 2015 Poseł na Sejm RP (VIII kadencji). Od 1995 r. związany z Obywatelskim Ruchem na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, jeden z 4 Krajowych Koordynatorów Ruchu JOW, prezes Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JOW w latach 2000-2008.
642 wyświetlen