/Akcja internetowa

Akcja internetowa

Ponieważ Ruch na rzecz JOW jest otwartym ruchem obywatelskim, więc każdy może się przyczynić do realizacji proponowanego przez nas postulatu, o ile szczerze go popiera. Swego czasu proponowałem akcję internetową Przeczytaj i podaj dalej, polegającą na rozsyłaniu znajomym e-maili poruszających sprawę JOW, umieszczaniu takich informacji na forach, listach dyskusyjnych i zachęcaniu do rozsyłania dalej. Teraz ponawiam ten apel. Można np. wykorzystać znane portale społecznościowe do rozsyłania takich, jak poniżej wiadomości:

Przeczytaj i podaj dalej – akcja internetowa

JESTEŚ NIEZADOWOLONY Z DZIAŁALNOŚCI POLITYKÓW?
NIE CHCESZ JUŻ WIĘCEJ GŁOSOWAĆ W WYBORACH???
PRZESTAŁEŚ INTERESOWAĆ SIĘ POLITYKĄ, BO TO I TAK NIC NIE ZMIENI??

DLACZEGO? NIE PODDAWAJ SIĘ ! PRAWDOPODOBNIE NIE WIESZ, ŻE POWODEM TAKIEJ SYTUACJI JEST OBECNA ZŁA ORDYNACJA WYBORCZA!

Załączniki takiej treści otrzymują i rozsyłają uczestnicy akcji Przeczytaj i podaj dalej. Kropla drąży skałę, materiały otrzymują wciąż nowe osoby i wystarczy, że każdy internauta roześle do swoich znajomych i poprosi o przekazanie dalej.

O co chodzi? Wyobraźmy sobie zasadę, że jest tyle okręgów wyborczych, ile wynosi liczba posłów w parlamencie. Każdy wyborca oddaje jeden głos bezpośrednio na swojego kandydata, nie na żadną listę partyjną, a kandydat uzyskujący największą liczbę głosów wygrywa wybory w swoim okręgu i uzyskuje mandat poselski. Dodajmy do tego 10 – 15 podpisów, wystarczających do rejestracji kandydata, możliwość odwołania posła przed upływem kadencji w zwykłym referendum lokalnym i górny limit wydatków na kampanię wyborczą, a otrzymamy z grubsza przepis na to, co rozumie się pod wysuwanym przez Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych postulatem JOW.

Więcej: www.jow.pl
Podpisy poparcia: www.jednomandatowe.pl
Blog tematyczny: www.jednomandatowe.salon24.pl
Miesięcznik "Ordynacja": http://kworum.com.pl/nzs.html

About Krzysztof Kowalczyk

uczestnik Ruchu JOW od 2007 r.; wiceprezes okręgu lubelskiego Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
604 wyświetlen