Informacja Biura Krajowego Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW
o wójtach, burmistrzach i prezydentach miast – Patronach Honorowych Ruchu
po II turze wyborów samorządowych 2006

Na podstawie danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą po I turze wyborów w dniu 12 listopada 2006 ustaliliśmy, że:

55 naszych Patronów Honorowych wygrało wybory w I turze
38 przeszło do II tury
19 straciło mandaty 

20 PH wygrało wybory w II turze
18 straciło mandaty w II turze

Mandaty zdobyli:

  1. Marian Balicki, burmistrz m. Nekli (83,5%)
  2. Radosław Baran, prezydent m. Będzina (58%)
  3. Grzegorz Benedykciński, burmistrz m. Grodziska Mazowieckiego (77%)
  4. Jan Broda, wójt gm. Komornik w pow. poznańskim (69,5%)
  5. Zbigniew Burzyński, prezydent m. Kutna (60,65%)
  6. Sławomir Bykowski, burmistrz m. Radziejowa (62,2%)
  7. Jan Chwiędacz, burmistrz m. Imielina (75,4%)
  8. Waldemar Czaja, wójt gm. Zębowic w pow. oleskim (54,7%)
  9. Jerzy Czerwiński, burmistrz m. Chełmży (75,5%)
  10. Zdzisław Czucha, burmistrz m. Kościerzyny (74,9%)
  11. Leszek Dudziak, burmistrz m. Książa Wielkopolskiego (71,4%)
  12. Rafał Dutkiewicz, prezydent m. Wrocławia (84,5%)
  13. Marian Dzięcioł, burmistrz m. Łochowa (86,7%)
  14. Marian Flaczyński, wójt gm. Brodnicy w pow. śremskim (51%)
  15. Adam Fudali, prezydent m. Rybnika (52%)
  16. Wojciech Gąsiewski, wójt gm. Płoniaw-Bramury w pow. makowskim (81,5%)
  17. Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz m. Kowala (58,2%)
  18. Janusz Grobel, prezydent m. Puław (52%)
  19. Wojciech Jagiełłowicz, wójt gm. Lubszy w pow. brzeskim (77%)
  20. Tomasz Kałużny, burmistrz m. Wrześni (52%)
  21. Jarosław Kielar, burmistrz m. Kluczborka (61,3%)
  22. Marek Kopel, prezydent m. Chorzowa (57,4%)
  23. Bogdan Koszuta, burmistrz m. Wąbrzeźna (68,8%)
  24. Henryk Kozłowski, wójt gm. Czerwonki w pow. makowskim (67%)
  25. Andrzej Krzysztofiak, burmistrz m. Kwidzyna (56%)
  26. Hubert Kurzał, burmistrz m. Leśnicy w pow. strzeleckim (88%)
  27. Henryk Litka, burmistrz m. Dolska (53%)
  28. Wojciech Lubawski, prezydent m. Kielc (72%)
  29. Tomasz Łęcki, burmistrz m. Murowanej Gośliny (60,3%)
  30. Adam Marciniak, wójt gm. Człuchowa w pow. człuchowskim (73%)
  31. Józef Matela, burmistrz m. Kietrza (53,2%)
  32. Tadeusz Mikulski, burmistrz m. Garwolina (58,5%)
  33. Witold Morawiec, wójt gm. Olesna w pow. dąbrowskim (85,6%)
  34. Antoni Nawrocki, burmistrz m. Solca Kujawskiego (72,2%)
  35. Kazimierz Olearczyk, wójt gm. Bolesławia w pow. dąbrowskim (82,9%)
  36. Janusz Pęcherz, prezydent m. Kalisza (70%)
  37. Mieczysław Płaczek, wójt gm. Bobowa w pow. starogardzkim (60,5%)
  38. Dieter Przewdzing, burmistrz m. Zdzieszowic (51%)
  39. Piotr Przytocki, prezydent m. Krosna (73,8%)
  40. Robert Raczyński, prezydent m. Lubina (65,5%)
  41. Sylwester Sokolnicki, burmistrz m. Serocka (67%)
  42. Kazimierz Stachurski, burmistrz m. Ożarowa Mazowieckiego (65,7%)
  43. Andrzej Stania, prezydent m. Rudy Śląskiej (75%)
  44. Wojciech Szczurek, prezydent m. Gdyni (86%)
  45. Włodzimierz Śniecikowski, burmistrz m. Gostynina (66,5%)
  46. Roman Tasarz, burmistrz m. Golubia-Dobrzynia (59,9%)
  47. Waldemar Tkaczyk, wójt gm. Kościerzyny w pow. kościerskim (59,5%)
  48. Stanisław Wabnic, burmistrz m. Ostrzeszowa (69%)
  49. Zbigniew Walczak, wójt gm. Gniewina w pow. wejherowskim (83%)
  50. Jerzy Wysocki, burmistrz m. Milanówka (75,3%)
  51. Krzysztof Zając, wójt gm. Władysławowa w pow. tureckim (61%)
  52. Michał Zaleski, prezydent m. Torunia (70,6%)
  53. Marcin Zamoyski, prezydent m. Zamościa (60,2%)
  54. Wojciech Ziętkowski, burmistrz m. Środy Wielkopolskiej (61%)
  55. Ireneusz Żurawski, burmistrz m. Złotoryji (53,2%)

W II turze mandaty zdobyli:

  1. Józef Bednarz, wójt gm. Milówki w pow. żywieckim
  2. Ryszard Bodziacki, burmistrz m. Słubic
  3. Stanisław Chalimoniuk, burmistrz m. Niemodlina
  4. Marek Chrzanowski, prezydent m. Bełchatowa
  5. Bogumił Czubacki, burmistrz m. Sochaczewa
  6. Wacław Derlicki, burmistrz m. Brodnicy
  7. Konstanty Dombrowicz, prezydent m. Bydgoszczy
  8. Jan Dziubiński, prezydent m. Tarnobrzega
  9. Jacek Grabowski, burmistrz m. Szamotuł
  10. Zbigniew Grzesiak, burmistrz m. Mińska Mazowieckiego
  11. Henryk Helwing, burmistrz m. Nowego Tomyśla
  12. Julian Jokś, burmistrz m. Krotoszyna
  13. Jerzy Kepka, wójt gm. Wejherowa
  14. Krzysztof Kuchczyński, burmistrz m. Namysłowa
  15. Marek Mrozowski, burmistrz m. Czeladzi
  16. Sławomir Pajor, prezydent m. Stargardu Szczecińskiego
  17. Kazimierz Pałasz, prezydent m. Konina
  18. Franciszek Październik, burmistrz m. Oławy
  19. Waldemar Socha, prezydent m. Żor
  20. Edward Szupryczyński, burmistrz m. Głuchołaz

Wszystkim naszym Patronom Honorowym, którzy wygrali wybory najserdeczniej gratulujemy.

 

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.