/Lista Honorowych Samorządowych Patronów JOW

Lista Honorowych Samorządowych Patronów JOW

Lista Honorowych Samorządowych Patronów JOW, czyli wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy zgodzili się objąć patronat nad Ruchem Obywatelskim na rzecz JOW* 
  1. Mariusz Adamczyk, wójt Godowa w pow. wodzisławskim
  2. Stanisław Adamczyk, wójt Linii w pow. wejherowskim (w kadencji 2002-2006)
  3. Adam Bacławski, wójt Krzynowłogi Małej w pow. przasnyskim
  4. Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa
  5. Bogdan Bakalarz, burmistrz Lubska
  6. Marian Balicki, burmistrz Nekli
  7. Radosław Baran, prezydent Będzina
  8. Jerzy Bartkowiak, burmistrz Kościana (w kadencji 2002-2006)
  9. Jolanta Batycka-Wąsik, wójt Lesznowoli w pow. piaseczyńskim
  10. Stefan Bąk, wójt Łagowa w pow. kieleckim
  11. Józef Bednarz, wójt Milówki w pow. żywieckim
  12. Aleksander Bek, wójt Przeworna w pow. strzelińskim
  13. Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego
  14. Paweł Bielinowicz, burmistrz Szczytna (w kadencji 2002-2006)
  15. Ryszard Bodziacki, burmistrz Słubic
  16. Ryszard Bogusz, prezydent Skierniewic (w kadencji 2002-2006)
  17. Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wielkoplskiego
  18. Jan Broda, wójt Komornik w pow. poznańskim
  19. Mirosław Broniszewski, wójt Przykony w pow. tureckim
  20. Jacek Brygman, wójt Cekcyna w pow. tucholskim
  21. Włodzimierz Budny, wójt Jedwabna w pow. szczycieńskim
  22. Ryszard Budzałek, burmistrz Łowicza (w kadencji 2002-2006)
  23. Józef Bulira, wójt Lipnika w pow. opatowskim
  24. Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna
  25. Sławomir Bykowski, burmistrz Radziejowa
  26. Zbigniew Celski, wójt Skarżyska Kościelnego w pow. skarżyskim
  27. Andrzej Cembrzyński, burmistrz Wojkowic
  28. Waldemar Chachulski, burmistrz Sulejówka
  29. Stanisław Chalimoniuk, burmistrz Niemodlina
  30. Sławomir Chmielewski, burmistrz Mogielnicy
  31. Tadeusz Chołko, wójt Suwałk w pow. suwalskim
  32. Robert Choma, prezydent Przemyśla
  33. Henryk Chromik, wójt Bierawy w pow. kędzierzyńsko-kozielskim (w kadencji 2002-2006)
  34. Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa
  35. Jan Chwiędacz, burmistrz Imielina
  36. Franciszek Chyła, wójt Krotoszyc w pow. legnickim
  37. Krzysztof Ciołkiewicz, prezydent Żyrardowa (w kadencji 2002-2006)
  38. Marian Cycoń, burmistrz Starego Sącza
  39. Antoni Cymbalak, wójt Andrzejewa w pow. ostrowskim
  40. Waldemar Czaja, wójt Zębowic w pow. oleskim
  41. Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej
  42. Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży
  43. Bogumił Czubacki, burmistrz Sochaczewa
  44. Zdzisław Czucha, burmistrz Kościerzyny
  45. Stefan Czyżyk, wójt Niemc w pow. lubelskim
  46. Kazimierz Dąbrowski, burmistrz Zambrowa
  47. Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna
  48. Wacław Derlicki, burmistrz Brodnicy 
  49. Zdzisław Domański, burmistrz Kłodawy (w kadencji 2002-2006)
  50. Konstanty Dombrowicz, prezydent Bydgoszczy
  51. Tadeusz Domińczak, wójt Sobkowa w pow. jędrzejowskim
  52. Leszek Dudziak, burmistrz Książa Wielkopolskiego (w kadencji 2002-2006)
  53. Ryszard Dul, wójt Łoniowa w pow. sandomierskim (w kadencji 2002-2006)
  54. Stanisław Dunaj, burmistrz Sompolna (w kadencji 2002-2006)
  55. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia
  56. Kazimierz Dużałka, burmistrz Pońca
  57. Mirosław Duży, burmistrz Łazisk Górnych
  58. Jaromir Dziel, prezydent Gniezna (w kadencji 2002-2006)
  59. Marian Dzięcioł, burmistrz Łochowa
  60. Jan Dziubiński, prezydent Tarnobrzega
  61. Roman Dziura, burmistrz Józefowa
  62. Ryszard Dźwiniel, burmistrz Bielawy
  63. Zbigniew Engelbrecht, wójt Szemuda w pow. wejherowskim
  64. Krzysztof Fabianowski, burmistrz Strzelec Opolskich (w kadencji 2002-2006)
  65. Marian Flaczyński, wójt Brodnicy w pow. śremskim
  66. Edward Flak, burmistrz Olesna (w kadencji 2002-2006)
  67. Tadeusz Frączek, wójt Dźwierzut w pow. szczycieńskim
  68. Adam Fudali, prezydent Rybnika
  69. Józef Gajewski, prezydent Suwałk
  70. Krzysztof Gajowy, wójt Stanina w pow. łukowskim
  71. Zbigniew Galek, wójt Postomina w pow. sławieńskim
  72. Damian Galusek, wójt Pawłowic w pow. pszczyńskim
  73. Wojciech Gąsiewski, wójt Płoniaw-Bramury w pow. makowskim
  74. Janusz Gil, burmistrz Połańca (w kadencji 2002-2006)
  75. Jan Głowa, wójt Dobroszyc w pow. oleśnickim
  76. Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala
  77. Stanisław Gołębiowski, wójt Końskowoli w pow. puławskim
  78. Andrzej Grabowski, burmistrz Kowalewa Pomorskiego
  79. Jacek Grabowski, burmistrz Szamotuł
  80. Janusz Grobel, prezydent Puław
  81. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy
  82. Zbigniew Grzesiak, burmistrz Mińska Mazowieckiego
  83. Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży
  84. Piotr Halasz, wójt Kamieńca w pow. grodziskim
  85. Mirosław Haniszewski, wójt Warty Bolesławieckiej w pow. bolesławieckim
  86. Krzysztof Harmaciński, wójt Iławy w pow. iławskim
  87. Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna
  88. Henryk Helwing, burmistrz Nowego Tomyśla
  89. Jan Hołyński, wójt Maszewa w pow. krośnieńskim (w kadencji 2002-2006)
  90. Adam Iwanek, wójt Rajczy w pow. żywieckim
  91. Krzysztof Iwaniuk, wójt Terespola w pow. bialskim
  92. Wojciech Jagiełłowicz, wójt Lubszy w pow. brzeskim
  93. Czesław Jakubowicz, wójt Juchnowca Kościelnego w pow. białostockim
  94. Stefan Jakubowski, wójt Słupna w pow. płockim
  95. Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn
  96. Grzegorz Jankowski, burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego
  97. Bogusław Janus, burmistrz Rogoźna
  98. Andrzej Jarzyński, burmistrz Szydłowca
  99. Władysław Jasiński, burmistrz Wyśmierzyc
  100. Tadeusz Jasionek, wójt Przytocznej w pow. międzyrzeckim
  101. Stanisław Jędrusik, wójt Lubrzy w pow. prudnickim
  102. Mieczysław Jętczak, wójt Brzozia w pow. brodnickim
  103. Julian Jokś, burmistrz Krotoszyna
  104. Marian Jurczyk, prezydent Szczecina (w kadencji 2002-2006)
  105. Artur Jurkowski, wójt Pęcławia w pow. głogowskim
  106. Kazimierz Jurkowski, burmistrz Głubczyc (w kadencji 2002-2006)
  107. Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa
  108. Kazimierz Karczmarek, wójt Wielkiej Nieszawki w pow. toruńskim
  109. Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni
  110. Jerzy Kepka, wójt Wejherowa w pow. wejherowskim
  111. Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego
  112. Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka
  113. Wiesława Kitlas, wójt Jasionówki w pow. monieckim
  114. Tadeusz Klimek, wójt Lipnicy Murowanej w pow. bocheńskim
  115. Marcin Kołakowski, wójt Dzierzgowa w pow. mławskim
  116. Halina Kołodziejska, burmistrz Prochowic
  117. Lidia Kontny, burmistrz Dobrodzienia (w kadencji 2002-2006)
  118. Marek Kopel, prezydent Chorzowa
  119. Bogdan Koszuta, burmistrz Wąbrzeźna
  120. Andrzej Koszutski, wójt Sobolewa w pow. garwolińskim
  121. Krystyna Kowalewska, wójt Bolesławia w pow. olkuskim (w kadencji 2002-2006)
  122. Henryk Kozłowski, wójt Czerwonki w pow. makowskim
  123. Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic
  124. Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi
  125. Bogusław Król, wójt Zielonki w pow. krakowskim
  126. Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha
  127. Stanisław Kruszewski, burmistrz Józefowa
  128. Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna
  129. Krzysztof Kuchczyński, burmistrz Namysłowa
  130. Mirosław Kukliński, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego (w kadencji 2002-2006)
  131. Hubert Kurzał, burmistrz Leśnicy w pow. strzeleckim
  132. Franciszek Lech Kwaśniewski, burmistrz Białego Boru
  133. Jan Kwiatkowski, wójt Kuźnicy w pow. sokólskim
  134. Waldemar Lamkowski, wójt Lichnowy w pow. malborskim
  135. Andrzej Laszkiewicz, burmistrz Mieroszowa
  136. Dorota Lew, burmistrz Czempinia
  137. Michał Lidwin, wójt Widuchowej w pow. gryfińskim
  138. Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
  139. Kazimierz Lipiński, burmistrz Pyrzyc
  140. Roman Lipski, burmistrz Kłodzka (w kadencji 2002-2006)
  141. Henryk Litka, burmistrz Dolska
  142. Andrzej Lorenc, wójt Dragacza w pow. świeckim
  143. Michał Lorenc, wójt Jednorożca w pow. przasnyskim
  144. Jan Lubas, wójt Dominowa w pow. średzkim
  145. Wojciech Lubawski, prezydent Kielc
  146. Kazimierz Łapka, wójt Strachówki w pow. wołomińskim
  147. Jan Łaski, wójt Ulanu-Majoratu w pow. radzyńskim
  148. Tomasz Łęcki, burmistrz Murowanej Gośliny
  149. Barbara Magiera, burmistrz Radlina 
  150. Mieczysław Majcher, burmistrz Wielunia
  151. Czesław Jerzy Małkowski, prezydent Olsztyna
  152. Grzegorz Maras, wójt Skomlina w pow. wieluńskim
  153. Adam Marciniak, wójt Człuchowa w pow. człuchowskim
  154. Bogumił Marciniak, burmistrz Krośniewic (w kadencji 2002-2006)
  155. Lech Markiewicz, burmistrz Strzegomia
  156. Janusz Marszałek, prezydent Oświęcimia
  157. Józef Matela, burmistrz Kietrza
  158. Waldemar Matusewicz, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego (w kadencji 2002-2006)
  159. Marek Matysiak, wójt Stromca w pow. białobrzeskim
  160. Roman Michaluk, wójt Międzyrzeca Podlaskiego w pow. bialskim
  161. Tadeusz Mikulski, burmistrz Garwolina
  162. Czesław Milewski, wójt Szelkowa w pow. makowskim
  163. Adam Misiewicz, wójt Świerczy w pow. pułtuskim
  164. Władysław Mizia, wójt Jeleśni w pow. żywieckim
  165. Tadeusz Molenda, wójt Garbatki-Letniska w pow. kozienickim
  166. Tadeusz Monkiewicz, burmistrz Lewina Brzeskiego (w kadencji 2002-2006)
  167. Witold Morawiec, wójt Olesna w pow. dąbrowskim
  168. Henryk Mroziński, burmistrz Braniewa
  169. Marek Mrozowski, burmistrz Czeladzi
  170. Krzysztof Nałęcz, burmistrz Bartoszyc
  171. Antoni Nawrocki, burmistrz Solca Kujawskiego
  172. Marek Nazarko, wójt Michałowa w pow. białostockim
  173. Jarosław Nosal, wójt Pakosławic w pow. nyskim
  174. Anatol Ochryciuk, burmistrz Hajnówki
  175. Ignacy Odważny, burmistrz Sulechowa
  176. Kazimierz Olearczyk, wójt Bolesławia w pow. dąbrowskim
  177. Józef Olszewski, wójt Kraszewic w pow. ostrzeszowskim
  178. Marek Olszewski, wójt Lubicza w pow. toruńskim
  179. Henryk Orłowski, wójt Topólki w pow. radziejowskim
  180. Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz
  181. Zofia Oszacka, wójt Lanckorony w pow. wadowickim
  182. Julian Ozimek, burmistrz Niska
  183. Henryk Ożarowski, burmistrz Wiązowa
  184. Stanisław Pająk, wójt Policznej w pow. zwoleńskim
  185. Sławomir Pajor, prezydent Stargardu Szczecińskiego
  186. Kazimierz Pałasz, prezydent Konina
  187. Tomasz Pańczyk, wójt Sułowia w pow. zamojskim
  188. Jerzy Pasek, burmistrz Lipska
  189. Franciszek Październik, burmistrz Oławy
  190. Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza
  191. Małgorzata Pępek, wójt Ślemienia w pow. żywieckim
  192. Mariusz Piasecki, wójt Gizałek w pow. pleszewskim
  193. Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska
  194. Zdzisław Pietrowski, wójt Mysłakowic w pow. jeleniogórskim
  195. Stanisław Piotrowski, wójt Jakubowa w pow. mińskim
  196. Henryk Plichta, wójt Czajkowa w pow. ostrzeszowskim
  197. Mieczysław Płaczek, wójt Bobowa w pow. starogardzkim
  198. Jerzy Podlewski, wójt Zakrzewa w pow. złotowskim
  199. Józef Podłużny, wójt Godzieszy Wielkich w pow. kaliskim
  200. Grzegorz Popowski, wójt Jabłonnej Lacki w pow. sokołowskim
  201. Dieter Przewdzing, burmistrz Zdzieszowic
  202. Zbigniew Przychodzeń, wójt Męcinki w pow. jaworskim
  203. Piotr Przytocki, prezydent Krosna
  204. Wiesław Pszczółkowski, burmistrz Łomianek
  205. Sylwester Puchała, wójt Prażmowa w pow. piaseczyńskim
  206. Andrzej Pyziak, wójt Rudnik w pow. oleskim
  207. Danuta Rabin, wójt Istebnej w pow. cieszyńskim
  208. Robert Raczyński, prezydent Lubina
  209. Zenon Reszka, burmistrz Błonia
  210. Jan Rogowski, burmistrz Lidzbarka
  211. Bożena Ronowicz, prezydent Zielonej Góry (w kadencji 2002-2006)
  212. Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja
  213. Janusz Rutkowski, wójt Miedznej w pow. węgrowskim
  214. Adam Samborski, wójt Racławic w pow. miechowskim
  215. Tadeusz Sawicki, wójt Włodawy w pow. włodawskim
  216. Jerzy Skórko, burmistrz Korsz (w kadencji 2002-2006)
  217. Władysław Skrzypek, prezydent Włocławka (w kadencji 2002-2006)
  218. Henryk Słonina, prezydent Elbląga
  219. Jerzy Słowiński, prezydent Radomska (w kadencji 2002-2006)
  220. Marian Smutkiewicz, burmistrz Nysy (w kadencji 2002-2006)
  221. Sylwester Sobański, burmistrz Bobolic
  222. Waldemar Socha, prezydent Żor
  223. Sylwester Sokolnicki, burmistrz Serocka
  224. Zbigniew Sokołowski, wójt Wizny w pow. łomżyńskim
  225. Józef Sontowski, burmistrz Zawidowa
  226. Kazimierz Stachurski, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego
  227. Andrzej Stania, prezydent Rudy Śląskiej
  228. Andrzej Stanuch, burmistrz Pelplina
  229. Robert Stańko, burmistrz Górzna
  230. Zbigniew Stępień, burmistrz Błonia (w kadencji 2002-2006)
  231. Jan Stępiński, burmistrz Koła (w kadencji 2002-2006)
  232. Krzysztof Stępniak, wójt Serokomli w pow. łukowskim
  233. Leszek Stroiński, wójt Sośna w pow. sępoleńskim
  234. Czesław Surowiec, wójt Kołaczkowa w pow. wrzesińskim (w kadencji 2002-2006)
  235. Mirosław Symanowicz, prezydent Siedlec (w kadencji 2002-2006)
  236. Krzysztof Szala, wójt Dobrcza w pow. bydgoskim
  237. Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu
  238. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni
  239. Krystian Szostak, burmistrz Pszczyny
  240. Janusz Szubert, wójt Winnicy w pow. pułtuskim
  241. Edward Szupryczyński, burmistrz Głuchołaz
  242. Tomasz Śmietanka, burmistrz Kozienic
  243. Włodzimierz Śniecikowski, burmistrz Gostynina
  244. Jerzy Świątek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego (w kadencji 2002-2006)
  245. Roman Tasarz, burmistrz Golubia-Dobrzynia
  246. Tadeusz Tkaczyk, wójt Strawczyna w pow. kieleckim
  247. Waldemar Tkaczyk, wójt Kościerzyny w pow. kościerskim
  248. Piotr Tomański, wójt Żurawicy w pow. przemyskim
  249. Tadeusz Tomasik, burmistrz Przysuchy
  250. Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku
  251. Artur Urbański, burmistrz Jawora
  252. Stanisław Urbański, wójt Daszyna w pow. łęczyckim
  253. Stanisław Wabnic, burmistrz Ostrzeszowa
  254. Jan Wacławski, wójt Stryszowa w pow. wadowickim
  255. Zbigniew Walczak, wójt Gniewina w pow. wejherowskim
  256. Włodzimierz Wawrzkiewicz, burmistrz Osieku
  257. Zbigniew Wawrzyniak, wójt Mstowa w pow. częstochowskim
  258. Andrzej Werle, wójt Nieborowa w pow. łowickim
  259. Maria Węgrzyn, wójt Kwilcza w pow. międzychodzkim
  260. Stanisław Wicki, burmistrz Redy (w kadencji 2002-2006)
  261. Jan Tadeusz Wilk, burmistrz Malborka (w kadencji 2002-2006)
  262. Andrzej Wiśniewski, prezydent Grudziądza (w kadencji 2002-2006)
  263. Wojciech Witczak, wójt Stanisławowa w pow. mińskim
  264. Tadeusz Wojciechowski, wójt Sławna w pow. opoczyńskim
  265. Edmund Wojna, burmistrz Stąporkowa
  266. Marek Woś, wójt Starego Czarnowa w pow. gryfińskim
  267. Krzysztof Wrzesiński, burmistrz Lubrańca
  268. Zbigniew Wydmuch, wójt Panek w pow. kłobuckim
  269. Jerzy Wysocki, burmistrz Milanówka
  270. Krzysztof Zając, wójt Władysławowa w pow. tureckim
  271. Rafał Zagozdon, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego
  272. Michał Zaleski, prezydent Torunia
  273. Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa
  274. Edward Zaremba, wójt Siemiatycz w pow. siemiatyckim
  275. Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wielkopolskiej
  276. Mirosław Ziółek, wójt Pionek w pow. radomskim
  277. Wojciech Zuziak, wójt Lipowej w pow. żywieckim
  278. Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa
  279. Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia
  280. Ireneusz Żurawski, burmistrz Złotoryi 

Dolnośląskie

Prezydenci 1. Wrocław, Rafał Dutkiewicz 2. Lubin, Robert Raczyński 3. Wałbrzych, Piotr Kruczkowski

Burmistrzowie: 1. Bielawa, Ryszard Dźwiniel 2. Jawor, Artur Urbański 3. Mieroszów, Andrzej Laszkiewicz 4. Oława, Franciszek Październik 5. Prochowice, Halina Kołodziejska 6. Świebodzice, Bogdan Kożuchowicz 7. Wiązów, Henryk Ożarowski 8. Zawidów, Józef Sontowski 9. Złotoryja, Ireneusz Żurawski

Wójtowie: 1. Dobroszyce w pow. oleśnickim, Jan Głowa 2. Krotoszyce w pow. legnickim, Franciszek Chyła 3. Męcinka w pow. jaworskim, Zbigniew Przychodzeń 4. Mysłakowice w pow. jeleniogórskim, Zdzisław Pietrowski 5. Pęcław w pow. głogowskim, Artur Jurkowski 6. Przeworno w pow. strzelińskim, Aleksander Bek 7. Warta Bolesławiecka w pow. bolesławieckim, Mirosław Haniszewski

 Kujawsko-Pomorskie

Prezydenci: 1. Bydgoszcz, Konstanty Dombrowicz 2. Toruń, Michał Zaleski

Burmistrzowie: 1. Brodnica, Wacław Derlicki 2. Chełmża, Jerzy Czerwieński 3. Golub-Dobrzyń, Roman Masarz 4. Górno, Robert Stańko 5. Kowal, Eugeniusz Gołembiewski 6. Kowalewo Pomorskie, Andrzej Grabowski 7. Lubraniec, Krzysztof Wrzesiński 8. Radziejów, Sławomir Bykowski 9. Solec Kujawski, Antoni Nawrocki 10. Wąbrzeźno, Bogdan Koszuta

Wójtowie: 1. Brzozie w pow. brodnickim, Mieczysław Jętczak 2. Cekcyn w pow. tucholskim, Jacek Brygman, 3. Dobrcz Drapacz pow. bydgoskim, Krzysztof Szala 4. Dragacz w pow. świeckim, Andrzej Lorens 5. Lubicz w pow. toruńskim, Marek Olszewski 6. Sośna w pow. sępoleńskim, Leszek Stroiński 7. Topólka w pow. radziejowskim, Henryk Orłowski 8. Wielka Nieszawka w pow. toruńskim, Kazimierz Kaczmarek

 Lubelskie

Prezydenci: 1. Biała Podlaska, Andrzej Czapki 2. Puławy, Janusz Grobel 3. Zamość, Marcin Zamoyski

Burmistrzowie: 1. Biłgoraj, Janusz Rosłan 2. Józefów, Roman Dziura 3. Lubartów, Jerzy Zwoliński

Wójtowie: 1. Końskowola w pow. puławskim, Stanisław Gołebiowski 2. Międzyrzec Podlaski w pow. bialskim, Roman Michaluk 3. Niemce w pow. lubelskim, Stefan Czyżyk 4. Serekomla w pow. łukowskim, Krzysztof Stępniak 5. Stanin w pow. łukowskim, Krzysztof Gajowy 6. Sułów w pow. zamojskim, Tomasz Pańczyk 7. Terespol w pow. bialskim, Krzysztof Iwaniuk 8. Ulan-Majorat w pow. radzyńskim, Jan Łaski 9. Włodawa w pow. włodawskim, Tadeusz Sawicki

Lubuskie

Burmistrzowie: 1. Lubsko, Bogdan Bakałarz 2. Nowogród Bobrzański, Grzegorz Jankowski 3. Słubice, Ryszard Bodziacki 4. Sulechów, Ignacy Odważny

Wójtowie: 1. Przytoczna w pow. międzyrzeckim, Tadeusz Jasionek

Łódzkie

Prezydenci: 1. Łódź, Jerzy Kropiwnicki 2. Bełchatów, Marek Czarnecki 3. Kutno, Zbigniew Murzyński

Burmistrzowie: 1. Aleksandrów Łódzki, Jacek Lipiński 2. Uniejów, Józef Karczmarek 3. Wieluń, Mieczysław Majcher

Wójtowie: 1. Daszyna w pow. łęczyckim, Stanisław Urbański 2. Nieborów w pow. łowickim, Andrzej Werle 3. Skomlin w pow. wieluńskim, Grzegorz Maras 4. Sławno w pow.opoczyńskim, Tadeusz Wojciechowski

Małopolskie

Prezydenci: 1. Oświęcim, Janusz Marszałek

Burmistrzowie: 1. Stary Sącz, Marian Cycoń

Wójtowie: 1. Bolesław w pow. dąbrowskim, Kazimierz Olearczyk 2. Lanckorona w pow. wadowickim, Zofia Oszacka 3. Lipnica Murowana w pow. bocheńskim, Tadeusz Klimek 4. Olesno w pow. dąbrowskim, Witold Morawiec 5. Racławice w pow. miechowskim, Adam Samborski 6. Stryszów w pow. wadowickim, Jan Wacławski 7. Zielonka w pow. krakowskim, Bogusław Król 

Mazowieckie

Prezydenci: 1. Warszawa, Hanna Gronkiewicz-Waltz 2. Tomaszów Mazowiecki, Rafał Zagozdon

Burmistrzowie: 1. Błonie, Zenon Reszka 2. Garwolin, Tadeusz Mikulski 3. Gostynin, Włodzimierz Śniecikowski 4. Grodzisk Mazowiecki, Grzegorz Benedykciński 5. Józefów, Stanisław Kruszewski 6. Kozienice, Tomasz Śmietanka 7. Łochów, Marian Dzięcioł 8. Łomianki, Wiesław Pszczółkowski 9. Milanówek, Jerzy Wysocki 10. Mińsk Mazowiecki, Zbigniew Grzesiak 11. Mogielnica, Sławomir Chmielewski 12. Ożarów Mazowiecki, Kazimierz Stachurski 13. Płońsk, Andrzej Pietrasik 14. Przysucha, Tadeusz Tomasik 15. Serock, Sylwester Sokolnicki 16. Sochaczew, Bogumił Czubacki 17. Sulejówek, Waldemar Chachulski 18. Szydłowiec, Andrzej Jarzyński 19. Wyśmierzyce, Władysław Jasiński

Wójtowie: 1. Andrzejewo w pow. ostrowskim, Antoni Cymbalak 2. Czerwonka w pow. makowskim, Henryk Kozłowski 3. Dzierzgowo w pow. Mławskim, wójt Marcin Kołakowski 4. Garbatka-Letnisko w pow. Kozienickim, wójt. Tadeusz Molenda 5. Jabłonna Lacka w pow. sokołowskim, Grzegorz Popowski 6. Jakubów w pow. mińskim, Stanisław Piotrowski 7. Jednorożec w pow. przasnyskim, Michał Lorenc 8. Krzynowłoga Mała w pow. przasnyskim, Adam Bacławski 9. Miedzna w pow. węgrowskim, Janusz Rutkowski 10. Pionki w pow. radomskim, Mirosław Ziółek 11. Płoniawy-Bramura w pow. makowskim, Wojciech Gąsiewski 12. Policzna w pow. zwoleńskim, Stanisław Pająk 13. Prażmów w pow. piaseczyńskim, Sylwester Puchała 14. Słupno w pow. płockim, Stefan Jakubowski 15. Sobolew w pow. garwolińskim, Andrzej Koszutski 16. Stanisławów w pow. mińskim, Wojciech Witczak 17. Stromiec w pow. białobrzeskim, Marek Matysiak 18. Strachówka w pow. wołomińskim, Kazimierz Łapka 19. Szelków w pow. makowskim, Czesław Milewski 20. Świercza w pow. pułtuskim, Adam Misiewicz 21. Winnica w pow. pułtuskim, Janusz Szubert

Opolskie

Burmistrzowie: 1. Głuchołazy, Edward Szupryczyński 2. Kietrz, Józef Matela 3. Kluczbork, Jarosław Kielar 4. Leśnica, Hubert Kurzał 5. Namysłów, Krzysztof Kuchczyński 6. Niemodlin, Stanisław Chalimoniuk 7. Zdzieszowice, Dieter Przewdzing

Wójtowie: 1. Lubrza w pow. prudnickim, Stanisław Jędrusik 2. Lubsza w pow. brzeskim, Wojciech Jagiełłowicz 3. Pakosławice w pow. nyskim, Jarosław Nosal 4. Rudniki w pow.oleskim, Andrzej Pyziak 5. Zębowice w pow.oleskim, Waldemar Czaja

Podkarpackie

Prezydenci: 1. Krosno, Piotr Przytocki 2. Przemyśl, Robert Choma 3. Tarnobrzeg, Jan Dziubiński

Burmistrzowie: 1. Nisko, Julian Ozimek

Wójtowie: 1. Żurawica w pow.przemyskim, Piotr Romański

Podlaskie

Prezydenci: 1. Białystok, Tadeusz Truskolaski 2. Suwałki, Józef Gajewski

Burmistrzowie: 1. Hajnówka, Anatol Ochryciuk 2. Lipsk, Jerzy Pasek 3. Zambrów, Kazimierz Dąbrowski

Wójtowie: 1. Jasionówka w pow. monieckim, Wiesława Kitlas 2. Juchnowiec Kościelny w pow. białostockim, Czesław Jakubowicz 3. Kuźnica w pow. sokólskim, Jan Kwiatkowski 4. Michałów w pow. białostockim, Marek Kazarko 5. Siemiatycze w pow. siemiatyckim, Edward Zaremba 6. Suwałki w pow. suwalskim, Tadeusz Chołko 7. Wizna w pow. łomżyńskim, Zbigniew Sokołowski

Pomorskie

Prezydenci: 1. Gdynia, Waldemar Szczurek

Burmistrzowie: 1. Kościerzyna, Zdzisław Czucha 2. Kwidzyń, Andrzej Krzysztofiak 3. Nowy Staw, Jerzy Szałach 4. Pelplin, Andrzej Stanuch

Wójtowie: 1. Bobów w pow. starogardzkim, Mieczysław Płaczek 2. Człuchów w pow. człuchowskim, Adam Marciniak 3. Gniewino w pow. wejherowskim, Zbigniew Walczak 4. Kościerzyna w pow. kościerskim, Waldemar Tkaczyk 5. Lichnowy w pow. malborskim, Waldemar Lamkowski 6. Szemud w pow. wejherowskim, Zbigniew Engelbrecht 7. Wejherowo w pow. wejherowskim, Jerzy Kepka

Śląskie

Prezydenci: 1. Będzin, Radosław Baran 2. Chorzów, Marek Kopel 3. Ruda Śląska, Andrzej Stania 4. Rybnik, Adam Fudali 5. Wodzisław Śląski, Mieczysław Kieca 6. Żory, Waldemar Socha

Burmistrzowie: 1. Czeladź, Marek Mrozowski 2. Czerwonka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski 3. Imielin, Jan Chwiędacz 4. Łaziska Górne, Mirosław Duży 5. Pszczyna, Krystian Szostak 6. Radlin, Barbara Magiera 7. Wojkowice, Andrzej Cembrzyński

Wójtowie: 1. Godów w pow. wodzisławskim, Mariusz Adamczyk 2. Istebna w pow. cieszyńskim, Danuta Rabin 3. Jeleśnia w pow. żywieckim, Władysław Mizia 4. Lipowa w pow. żywieckim, Wojciech Zuziak 5. Milówka, w pow. żywieckim, Józef Bednarz 6. Mstów w pow. częstochowskim, Zbigniew Wawrzyniak 7. Panki w pow. kłobuckim, Zbigniew Wydmuch 8. Pawłowice w pow. pszczyńskim, Damian Galusek 9. Rajcza w pow. żywieckim, Adam Iwanek 10. Ślemień w pow. żywieckim, Małgorzata Pępek

Świętokrzyskie

Prezydenci: 1. Kielce, Wojciech Lubawski

Burmistrzowie: 1. Osiek, Włodzimierz Wawrzkiewicz 2. Pińczów, Włodzimierz Badurak 3. Stąporków, Edmund Wojna

Wójtowie: 1. Lipnik w pow. opatowskim, Józef Bulira 2. Łagów w pow.kieleckim, Stefan Bąk 3. Skarżysko Kościelne w pow. skarżyskim, Zbigniew Celski 4. Sobków w pow. jędrzejowskim, Tadeusz Domińczak 5. Strawczyn w pow. kieleckim, Tadeusz Tkaczyk

Warmińsko-Mazurskie

Prezydenci: 1. Olsztyn, Czesław Jerzy Makowski 2. Elbląg, Henryk Słonina

Burmistrzowie: 1. Bartoszyce, Krzysztof Nałęcz 2. Braniewo, Henryk Mroziński 3. Kętrzyn, Krzysztof Hećman 4. Korsze, Ryszard Ostrowski 5. Lidzbark, Jan Rogowski

Wójtowie: 1. Dźwierzuty w pow. szczycieńskim, Tadeusz Frączek 2. Iława w pow. iławskim, Krzysztof Harmaciński 3. Jedwabno w pow. szczycieńskim, Włodzimierz Budny

Wielkopolskie

Prezydenci: 1. Kalisz, Janusz Pęcherz 2. Konin, Kazimierz Pałasz

Burmistrzowie: 1. Chodzież, Jacek Gursz 2. Czempiń, Dorota Lew 3. Dolsk, Henryk Litka 4. Koźmin Wielkopolski, Maciej Bratborski 5. Krotoszyn, Julian Joaś 6. Murowana Goślina, Tomasz Łęcki 7. Nekla, Marian Balicki 8. Nowy Tomyśl, Henryk Helwing 9. Ostrzeszów, Stanisław Wabnic 10. Poniec, Kazimierz Dużałka 11. Rogoźno, Bogusław Janus 12. Szamotuły, Jacek Grafowski 13. Środa Wielkopolska, Wojciech Ziętkowski 14. Września, Tomasz Kałuży

Wójtowie: 1. Brodnica w pow. śremskim, Marian Flaczyński 2. Czajków w pow. ostrzeszowskim, Henryk Plichta 3. Dominów w pow. średzkim, Jan Lubas 4. Gizałki w pow. pleszewskim, Mariusz Piasecki 5. Godziesze Wielkie w pow.kaliskim, Józef Podłużny 6. Kamieniec w pow. grodziskim, Piotr Halasz 7. Komorniki w pow. poznańskim, Jan Broda 8. Kraszewice w pow. ostrzeszowskim, Józef Olszewski 9. Kwilcz w pow. międzychodzkim, Maria Węgrzyn 10. Przykona w pow. tureckim, Mirosław Broniszewski 11. Władysławów w pow. tureckim, Krzysztof Zając 12. Zakrzew w pow. złotowskim, Jerzy Podlewski

Zachodnio-Pomorskie

Prezydenci: 1. Stargard Szczeciński, Sławomir Pajor 2. Świnoujście, Janusz Żmurkiewicz

Burmistrzowie: 1. Bobolice, Sylwester Sobański 2. Pyrzyce, Kazimierz Lipieński

Wójtowie: 1. Postomin w pow. sławieńskim, Zbigniew Galek 2. Stare Czarnowo w pow. gryfińskim, Marek Woś 3. Widuchowa w pow. gryfińskim, Michał Lidwin

(*) Lista jest otwarta. Zapraszamy i oczekujemy dalszych deklaracji.