/Ambasador Rumunii dziękuje Polakom za poparcie

Ambasador Rumunii dziękuje Polakom za poparcie

15 listopada, w południe, warszawscy działacze Ruchu JOW zorganizowali pikietę poparcia dla zarządzonego przez Prezydenta Rumunii Traiana Basescu referendum w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Kilkunastoosobowa grupa z transparentami propagującymi JOW oraz z okrzykami poparcia i uznania dla Rumunów i ich prezydenta manifestowała około godziny przed siedzibą Ambasady Rumunii w Warszawie przy ulicy Chopina. W swoich wystąpieniach i okrzykach (np. Najwięcej demokracji w jednomandatowej ordynacji) podkreślali odwagę i zdecydowanie Rumunów oraz wagę i wartość systemu jednomandatowego.

W imieniu uczestników pikiety prof. Andrzej Czachor, Mariusz Wis i Remigiusz Zarzycki udali się do ambasady z podpisaną przez wszystkich petycją. Zostali przyjęci przez Ambasadora Rumunii w Warszawie, Gabriela Constantina BartaÅŸa. Podczas niezaplanowanego wcześniej, ponad godzinnego, spotkania ambasador serdecznie podziękował za wsparcie i uznanie. Podziękowania złożył zarówno przedstawicielom manifestujących, jak i bezpośrednio im samym – wyszedł przed ambasadę i każdemu osobiście uścisnął dłoń. Poinformował, że wszystkie listy, jakie napływają do ambasady w tej sprawie przekazywane są bezpośrednio do Kancelarii Prezydenta Traiana Basescu. Zapewnił, że ambasada przygotuje też specjalną informację o manifestacji oraz przeprowadzonych rozmowach i przekaże ją do Bukaresztu. Szeroko opowiedział o tym, co dzieje się obecnie w Rumunii. Zapewnił także, że ambasada będzie udzielała wszelkich informacji naszym działaczom o przebiegu i konsekwencjach przeprowadzanego wkrótce referendum.

Tę historyczną decyzję Rumunia podejmie w następną niedzielę, 25 listopada. Jeśli większość obywateli tego kraju powie tak, to już w najbliższych wyborach parlamentarnych będą głosowali na konkretne osoby, a nie na listy partyjne.

W związku z tym uczestnicy postanowili kontynuować manifestację w kolejny czwartek – 22 listopada o godzinie 12.00 – na trzy dni przed referendum rumuńskim. 

Zapraszamy wszystkich zwolenników JOW do udziału w tej manifestacji, jej organizatorem jest Remigiusz Zarzycki, koordynator warszawskiej grupy JOW.
tel. 0601217818.
e-mail:
r.zarzycki@fokuspr.pl

181 wyświetlen