/1% podatku na rzecz JOW

1% podatku na rzecz JOW

Wiele można przeczytać o tym, że do propagowania idei JOW wśród obywateli niezbędne są pieniądze. Prof. Jerzy Przystawa często apeluje do naszych sumień i prosi nas o finansowe wsparcie. W pełni rozumiem te potrzeby.

Zatem "nie pytając się co ojczyzna może zrobić dla mnie, ale pytając siebie co ja mogę zrobić dla ojczyzny" znalazłem odpowiedź: przekazać 1% podatku dochodowego na konto "Ruchu Obywatelskiego na rzecz wprowadzenia JOW". Tyle, że tu pojawiają się wątpliwości. Nie widzę, żeby Ruch JOW działał jako organizacja pożytku publicznego a to warunek niezbędny, żeby móc mu przekazać 1% podatku. Znalazłem Fundację im. J. Madisona: http://madison.org.pl , która podaje, że współpracuje z Ruchem JOW. Tyle, że strona fundacji Madisona sprawia wrażenie jakby trochę martwej – ostatnie informacje o jakiś działaniach fundacji pochodzą z 2009 roku. Czy Stowarzyszenie JOW i Fundacja im. J. Madisona współpracują ze sobą ściśle? Czy może są to niezależne byty, które łączy tylko wspólna idea? Byłbym wdzięczny gdyby panowie Mariusz Wis – prezes Fundacji im. J. Madisona i prof. Jerzy Przystawa – szef Ruchu na rzecz JOW rozwiali moje wątpliwości.

Podsumowując moje wątpliwości mam jedno konkretne pytanie:

Czy przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji im. J. Madisona wspomoże w konkretny sposób ideę wprowadzenia JOW w Polsce?

Jeżeli odpowiedź jest twierdząca (a chyba na 95% tak jest) to może należałoby (taka propozycja) na górze strony www.jow.pl umieścić konkretny link "Przekaż 1% podatku na JOW" przekierowujący do informacji, które są wymagane do podania w formularzu PIT, żeby każdy kto odwiedza stronę JOW miał szansę wspomożenia idei JOW finansowo. O podobnym mechaniźmie można pomyśleć na stronie Społeczność JOW na Facebooku. Im prościej będzie można znaleźć takie informacje tym większa szansa, że więcej osób z nich skorzysta i będzie więcej pieniędzy na działania oświecające "ciemny lud", żeby "nie kupował" (parafraza cytatu za pewnym polskim politykiem, który stwierdził w kampanii wyborczej , że "ciemny lud to kupi") bajek na temat obowiązującej ordynacji wyborczej do sejmu, które wciskają mu politycy.

914 wyświetlen